به نقل از صما نیوز : وزیر راه و شهرسازی در نوزدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان با تأکید بر اجرای مقررات شهرسازی همانند مقررات ملی ساختمان، از رشد ۸۰ درصدی ساخت و خرید مسکن در سه ماه نخست سال جاری خبر داد

وی گفت: بهسازی بافت‌های میانی و درونی شهرها به عنوان میراث فرهنگی، شهرسازی و معماری در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.

عباس آخوندی در ۲۶ تیرماه در پاسخ به سؤالات و در حاشیه نوزدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در جزیره کیش گفت: بحثی که در وزارت راه و شهرسازی دنبال می‌شود این است که مقررات شهرسازی اعم از طرح‌های جامع و طرح‌های تفصیلی به اندازه مقررات ملی ساختمان دارای ارزش و احترام هستند؛ بدین معنا مقررات شهرسازی تعیین‌کننده حقوق مردم و حقوق شهروندان است و ما جامعه مهندسی باید بتوانیم در اجرای مقررات پایبند باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت مباحث مطرح شده در آیین‌نامه کنترل ساختمان خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی آیین نامه کنترل ساختمان را به هیئت وزیران تقدیم کرده است که مبنای اصلی کنترل ساختمان این است که مهندسان در حین اجرای ساختمان و در کنار رعایت مقررات ملی ساختمان باید مقررات شهرسازی را رعایت کنند.

آخوندی در بیان اینکه تسهیلات بانک مسکن تا چه اندازه توانسته است به برون‌رفت از رکود در بازار مسکن ختم شود گفت: فکر می‌کنم آمارهایی که بانک مسکن در ماه‌های گذشته اعلام کرده است آمارهای امیدوارکننده‌ای است و آمارهای ما در وزارت راه و شهرسازی برای ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد و همچنین تسهیلاتی که برای ساخت و خرید مسکن ارائه شده در ماه‌های ذکر شده و در مقایسه با سال‌های قبل نشان‌دهنده رشد در این حوزه است.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: آمارهای بانک مسکن برای سه‌ماهنخست سال جاری نشان‌دهنده رشد بیش از ۸۰ درصد است و این نشان می‌دهد ما داریم به تدریج به سمت رونق مسکن حرکت می‌کنیم.

وی در مورد آخرین جزئیات هواپیما اعلام کرد که نتیجه به زودی به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

آخوندی در پاسخ به این پرسش که تا افق ۱۴۰۴ چه مسائلی را از جنبه‌های مهندسی، شهرسازی و فرهنگی باید مورد توجه قرار داد گفت: اصلی‌ترین بحثی که ما در وزارت راه و شهرسازی در بحث پیوست فرهنگی دنبال می‌کنیم توجه به معماری ایران است.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: رویکرد کلان کشور باید از ساخت‌های انبود به سمت بهسازی بافت‌های میانی و درونی شهرها متمایل شود .

وی در پایان گفت: جایگزینی بهسازی بافت‌های میانی و درونی شهرها به جای تولید انبوه بحث مورد توجه ماست و آنجاست که ما میراث فرهنگی، شهرسازی‌و معماری را داریم که این مهم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=1177730

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1
  • ایمیل: peyabkav97@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران