به نقل از صما نیوز : با روند روبه رشد شهرنشینی و افزایش ساخت و ساز در قالب انبوه در سطح کشور، مقاوم سازی ساختمان ها و واحدهای مسکونی در برابر وقوع احتمالی حوادث و مخاطرات طبیعی به امری ضروری و غیر قابل انکار تبدیل شده است.

به گزارش«صما» طی ۲۰ سال گذشته سازمان نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور به منظور کاهش تلفات مالی و جانیجامعه با ارائه راهکارهای ایمنی و تدوین و اجرای دستورالعمل ها در زمینه حفظ جان و مال افراد قدم های مثبتی را برداشته و از طریق فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نسبت به اجرای مقررات ملی ساختمان و ضوابط معماری و شهرسازی و توسعه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان‌ها رهبری ساخت و ساز اصولی کشور را برعهده داشته است.

به اعتقاد برخی از صاحب‌نظران حوزه مهندسی اینک پس از گذشت دو دهه از تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان درسراسرکشور زمان سنجش توانمندی و کارآیی این سازمان های تخصصی فرا رسیده است.

آموزش و فرهنگ‌سازی مقررات ساختمان از عملکرد موفق‌ سازمان است در همین زمینه امیرمحسن نیکزاد، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در گفتگو با «صما» با اشاره به مورد عملکرد ۲۰ ساله سازمان نظام مهندسی گفت: سازمان نظام مهندسی در این ۲۰ ساله به صورت نسبی کارنامه قابل‌قبولی دارد. یکی از موفق‌ترین بخش این عملکرد، آموزش یکی از موضوعاتی است که سازمان نظام مهندسی بیشترین سرمایه‌گذاری و دخالت را داشته است؛ البته باید سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود؛ چون سرفصل آموزش دانشگاه، سرفصل‌های اجرایی نیست؛ همین مسئله تقاضا را برای آموزش فارغ‌التحصیلان پررنگ می‌کند.

نیکزاد افزود: البته جا دارد سازمان نظام مهندسی بر روی کنترل بر ساخت‌وساز، بازنگری انجام دهد و بر نظارت دقیق قوانین ومقررات سازمان نظام مهندسی دقت بیشتری اعمال کند. فکر می‌کنم این از طریق پررنگ شدن نقش سازمان نظام مهندسی در امر آموزش ممکن می‌شود چون بقیه امور گذرا است و بیشترین نقیصه‌ها ناشی از نظام آموزشی است.https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=9962299

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران