به نقل از دنیای اقتصاد :مدیر کل دفتر نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی با انتقاد از شیوع پدیده غیرقانونی دونقشه‌ای و سه‌نقشه‌ای در ساخت‌وسازها که در بعضی از کلان‌شهرها به وفور دیده می‌شود، گفت:

در این پدیده نقشه‌ای را با تمامی ضوابط شهرسازی و منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی تهیه می‌کنند و برایش پروانه می‌گیرند، اما آن را لوله می‌کنند و ساختمانی با ترتیبات دیگر می‌سازند یا نقشه‌ای را از نو طراحی می‌کنند و آن را مبنای ساخت‌وساز قرار می‌دهند که نقشه جدید مغایر با ضوابط شهرسازی است.

مدیر کل دفتر نظام مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی با انتقاد از شیوع پدیده غیرقانونی دونقشه ای و سه نقشه ای در ساخت وسازها که در بعضی از کلان شهرها به وفور دیده می شود، گفت: در این پدیده نقشه ای را با تمامی ضوابط شهرسازی و منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی تهیه می کنند و برایش پروانه می گیرند، اما آن را لوله می کنند و ساختمانی با ترتیبات دیگر می سازند یا نقشه ای را از نو طراحی می کنند و آن را مبنای ساخت وساز قرار می دهند که نقشه جدید مغایر با ضوابط شهرسازی است. منوچهر شیبانی اصل تاکید کرد: امضای نقشه های صوری با هیچ یک از ادبیات مهندسی سازگار نیست. وی گفت: آنچه امروز از جامعه مهندسی انتظار می رود این است که شهرسازان موضوعات دونقشه ای و سه نقشه ای و همچنین امضافروشی را در سازمان نظام مهندسی مطرح کنند و ابتدا با روش های آموزش و ترویجی و سپس برخوردهای انتظامی با این پدیده های غیرقانونی مقابله کنند. وی خاطر نشان کرد: اعضای عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان باید در ابتدا آموزش ببینند و هدایت شوند و به هیچ عنوان نباید زیر بار خواسته های خلاف قانون بروند بلکه باید در چارچوب ضوابط قدم بردارند.https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=9962299

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران