در رابطه با تعویض مهندس ناظر توجه کنید که اگر کار در مرحله گودبرداری باشد یعنی ناظر گزارش گودبرداری را داده باشد. شهرداری و سازمان نظام مهندسی اجازه تعویض ناظر را در این مرحله نمی‌دهد.

می‌بایستی کار از مرحله گودبرداری عبور کند بعد در مرحله فونداسیون تعویض  مهندس ناظر امکان‌پذیر است.آن هم به شرطی که  مهندس ناظر قدیم پایداری دیوارهای مجاور گود را تأیید کرده باشد در غیر این صورت شهرداری و نظام مهندسی اجازه تعویض ناظر را نمی‌دهند تا اینکه پایداری دیوارهای مجاور گود به تأیید ناظر قدیم برسد.

چنانچه در ساختمانی تعویض  مهندس ناظر صورت بگیرد و کار در مرحله ساختمانی از  مرحله فونداسیون عبور کرده باشد ناظر جدید می‌بایستی علاوه بر صلاحیت نظارت حتماً صلاحیت محاسبات را نیز داشته باشد و یک پایه هم از صلاحیتی که آن ساختمان نیاز داشته بالاتر باشد یعنی ناظر جدید علاوه بر برگه سبز تعهد نظارت می‌بایستی برگ سبز تأیید استحکام را هم دفتر خدمات ارائه بدهد. در واقع حق استفاده از برگ تأیید استحکام برای ناظرانی است که صلاحیت محاسبات را هم داشته باشند در غیر این صورت سیستم کامپیوتری دفتر خدمات خطا می‌دهد و ناظر جدید را قبول نمی‌کند.https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=9962299

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران