ساختار سازمانی چنانچه هوشمندانه و متناسب با نیازهای روز اعضا و مدیران آن طراحی و پیاده سازی شود؛همواره راه را برای انعطاف و گشایش بن بست های سازمانی هموار می بیند و در هر زمان و مکان خود را همانند یک طبب ماهر و یک مهندس مسلط جراحی و بازمهندسی می کند.

 حکایت این روزهای سازمان نظام مهندسی نیز درگیرودار با ساختارهای قبلی و نیازها و مطالبات جدیدی است که بار آن را این ساختار فعلی برنخواهد تابید.
سازمان نظام مهندسی بنابر شرح وظایف خود مکلف به صیانت از حقوق و منافع همه اعضا خوداست. در همین راستا عملکرد سازمان می بایست شفاف و پاسخگوی نیازهای تمامی جامعه مهندسی باشد اما با ساختار و چارت فعلی سازمان پاسخگویی به مراجعین گاهی با مشکل مواجه شده و به انتظارات آنها به نحو شایسته ای پاسخ داده نمی شود. بر این اساس از جمله مهمترین اهداف باید اصلاح و بهینه سازی ساختار کنونی و تبیین حوزه وظایف مسئولان با هدف پاسخگویی شایسته به اعضا و جلوگیری از مداخله افراد غیرمسؤول و اعمال مدیریت سلیقه ای و تک محور باشد.
سازمان باید پویا بوده و خود را با پیشرفت دانش و تکنولوژی همسو کند لذا سازمان باید نسبت به تقویت و توسعه نظام الکترونیک اقدام نماید و این امکان برای اعضا فراهم شود که با آرامش، بدون نیاز به صرف وقت در سازمان، اموری چون ثبت گزارشات تخلف، نامه نگاری ها و و تشکیل کمیسیون رفع خطر و آزاد سازی حق الزحمه و…را انجام دهند.
ارتقاء نظام آموزشی متناسب با نیازهای جامعه مهندسی و مبتنی بر اخلاق حرفه ای و شایستگی ها، حمایت حقوقی از اعضا و تکریم شئونات مهندسی از دیگر اموری است که می تواند پویایی و شادابی لازم را برای سازمان و به خصوص مهندسان جوان آن فراهم کند.
https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=1216908

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران