لزوم وجود مدارک دال برکنترل استحکام مربوط به پروژه هایی که استحکام آن ها توسط محاسب تأیید شده است

قابل‌توجه همکاران محاسب

با توجه به اینکه در برخی پروژه‌ها ارائه تعهد استحکام بنا الزامی بوده و تعهد مذکور تأیید کننده این موضوع می‌باشد که مهندس محاسب صاحب صلاحیت پس از انجام مطالعات کارشناسی وضع موجود، وضعیت سازه را از نظر باربری ثقلی و جانبی بررسی، بر اساس آخرین آئین نامه‌های ملاک عمل ارزیابی نموده و استحکام یا عدم استحکام آن را گواهی می‌نماید.

لذا لازم است مهندس طراح کلیه سوابق مربوطه از جمله آزمایشات فنی، مدلسازی، دفترچه محاسبات و دیگر مدارک فنی مورد نیاز را مطابق با آخرین آیین نامه ها ونشریات و قوانین مورد تأیید مراجع قانونی تهیه و سپس نسبت به ارائه تعهد استحکام اقدام نماید.

بدیهی است در صورت عدم ارائه هریک از مدارک در زمان درخواست سازمان نظام مهندسی ساختمان، به منزله عدم وجود مدارک تلقی شده و ضمن جلوگیری از پرداخت مبلغ مربوطه، پرونده از طریق شورای محترم انتظامی پیگیری خواهد شد.

مدارک لازم جهت کنترل پروژه‌هایی که استحکام بنای آن‌ها توسط محاسب تأیید شده است:

  1. نقشه‌های معماری
  2. نقشه‌های سازه
  3. فایل های محاسباتی شامل طراحی سازه، فونداسیون و تجهیزات جنبی
  4. طرح تقویت و محاسبات مربوطه در صورت لزوم 

قابل توجه مهر و امضا هر مدرکی حتی کاغذ معمولی و مورد تائید  قرار دادن یا  بلامانع و استحکام مورد تائید شامل تائید استحکام می باشد و تفاوتی با ارائه فرم تائید استحکام ندارد .

در پروژههای تغییر کاربری از مسکونی به اداری یا تجاری تغییر می یابد بارگذاری می بایست بر اساس نوع کاربری تعریف و سازه کنترل شود

هرگز نمی توان بخشی از سازه را مورد تائید قرار داد مثلا یک واحد از یک مجتمع را نمی توان به تنهائی مورد تائید قرار داد چرا که بار وارده به تمام اجزای سازه که به صورت پیوسته می باشد اعمال خواهد شد و می بایست کل متراژ سازه مورد تائید قرار گیرد .

https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=1918033

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران