اخیرا محققان یک شرکت پیشرو در فناوری جهانی موفق به عرضه نوعی عایق حرارتی به بازار شده‌اند که برای عایق سازی پشت بام و نمای ساختمان مناسب است، به طوری که هم از نظر ظاهری زیباست و هم با حفظ انرژی، موجب کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌شود.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، محصول جدید شرکت «Industrial Nanotech» موسوم به Nansulate(R) Vinyl Fresh یک پوشش مبتنی بر لاتکس، بور و آب است که ظاهری شفاف دارد و موجب تغییر ظاهر پوشش کهنه و قدیمی پشت بام‌ها می‌شود. از مزایای این پوشش جدید می‌توان به مقاومت آن در برابر زرد شدن در اثر تابش پرتو فرابنفش اشاره کرد. از دیگر مزایای این پوشش مقاومت آن در برابر رطوبت و قارچ است.

«فرانچسکو کرولی» از مدیران این شرکت می‌گوید: تیم تحقیقاتی ما در سراسر کشور آمریکا با سازندگان ساختمان و شرکت‌های مجری عایق‌کاری پشت بام صحبت کرده‌اند تا این محصول جدید را به آنها معرفی کنند. مقاطعه‌کاران ساختمانی و شرکت‌های ساختمان‌سازی که از این محصول استفاده کرده‌اند، پاسخ مثبتی از آن گرفته‌اند.

وی با بیان این که برای بازاریابی ما روی بازار پلیمرهای وینیلی ساختمانی متمرکز شدیم، می‌افزاید: نتایج بررسی‌های ما نشان داد که در سال ۲۰۱۱ مصرف این پلیمرها در بخش ساختمان رشد ۳۳ درصدی داشته است. همچنین ما دریافتیم که پلیمرهای وینیلی اصلی‌ترین ماده مورد استفاده در نمای خارجی خانه‌ها در آمریکا است. یکی از پتنت‌هایی که ما به ثبت رسانده‌ بودیم، می‌توانست در این بازار مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل روی تجاری‌سازی این پتنت و تولید محصول کار کردیم. یکی از مزایای این محصول آن است که نیاز به شستشوی زیاد ندارد و به صورت درازمدت تمیز باقی می‌ماند و همچنین از گزند پرتو مخرب فرابنفش در امان است.https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=6580985

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران