این کاغذ دیواری به دلیل لامپ های LED که درون آن تعبیه شده است به این نام خوانده می شود. طول عمر هریک از لامپ های LED، حدود ۵۰ هزار ساعت است.

طرح های اصلی این کاغد دیواری از فرهنگ مایان الهام گرفته شده است. علاوه بر لامپ LED، از سنگ کریستالی نیز در سطح کاغذ دیواری استفاده شده است. این کاغد دیواری قابل شستشو بوده و خطر برق گرفتگی ندارد. کاغذ دیواری در طرح های متفاوت تولید شده است و حتی خریداران می توانند طرح مورد نظر خود را سفارش دهند تا شرکت کاغذ دیواری سفارشی را برای آنان طراحی کند.

دولت انگلیس نیز برای توسعه نسل جدیدی از کاغذ دیواری هایی که قادرند با نور طبیعی تمام اتاق را روشن کنند سرمایه گذاری می کند. دولت انگلیس با سرمایه گذاری ۴۵۴ هزار پوند در شرکت “لاماکس” قصد دارد ظرف دو سال آینده کاغذ دیواری هایی را وارد بازار کند که می توانند جایگزین لامپ های نئونی و التهابی شوند.

این کاغذ دیواری ها که از طرح ها و نقاشی های زیبایی برخوردارند می توانند با تاریک شدن هوا روشن شوند و نور طبیعی اتاق را تامین کنند. مصرف انرژی این کاغذ دیواری ها بسیار کمتر از لامپ های رشته ای زیستی کنونی است.

شرکت لاماکس در تولید کاغذ دیواری های درخشان از فناوری دیودهای ارگانیکی ساطع کننده نور (OLED) استفاده می کند، درحالی که موفق شده است به خوبی مشکل هزینه های بالای تولید و مدت زمان دوام مواد را حل کند.

محققان این شرکت از ماده ای شیمیایی استفاده کرده اند که می تواند روی دیوارها در قالب تصاویر ساده نقاشی قرار گیرد و همچنین می تواند برای ساخت صفحات نمایشگر تلویزیونی OLED  و نمایشگرهای رایانه ها و تلفن های همراه نیز مورد استفاده قرار گیرند.

صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده از این مواد بسیار مهم است چرا که این سیستم جدید روشنایی به تنها ۳ تا ۵ ولت برق نیاز دارد و این میزان انرژی می تواند با پانل های خورشیدی و یا باتری های لیتیومی تامین شود. نوری که کاغذ دیواری های شرکت لاماکس ساطع می کنند برابر با نور خورشید است و میزان آن می تواند توسط کلیدهای قطع کننده ای که برای لامپ های عادی نیز استفاده می شود تنظیم شود.

“کربن تراست” سازمان دولتی که بودجه این شرکت را تامین می کند تاکید کرد که روشنایی نقش مهمی را در تولید انتشار گازهای گلخانه ای ایفا می کند و اگر فناوری این کاغذ دیواری های درخشان بتواند این مشکل را حل کند می توان تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۳۴ درصد انتشار دی اکسید کربن را کاهش داد.https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=6580985

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران