کاربرد پروفیل گالوانیزه در ساخت درب و پنجره های upvc و اهمیت آن در مقاومت پنجره های دوجداره به منظور مقاوم سازی و تقویت درب و پنجره های دو جداره UPVC، از پروفیل های گالوانیزه (که اصطلاحا به آنها رینفورس هم می‌گویند) با ضخامت مناسب در داخل پروفیل های UPVC استفاده می‌شود.

پروفیل های گالوانیزه به شکل ناودانی (U انگلیسی)، و معمولا در شاخه هایی به طول ۶ متر ارائه می‌شوند. بکارگیری پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل اصلی UPVC و پیچ شدن یراق آلات روی قطعات تقویت شده، ضمن جلوگیری از خطر هرز شدن پیچ ها و افتادگی بازشوی پنجره ها، مقاومت درب و پنجره های ساخته شده را نیز افزایش می دهد.

از دیگر فواید استفاده از پروفیل های گالوانیزه در داخل پروفیل های UPVC بالابردن استقامت آنها در برابر فشار باد و فشارهای وارده از طرف ساختمان به درب و پنجره است، چرا که در ارتفاعات زیاد (در برج ها) نیروی باد بطور قابل توجهی افزایش می یابد و در طبقات پایین در اثر نشست ساختمان پنجره ها در معرض فشار بیشتری قرار می گیرند.

هر چقدر فشارهای وارده به پنجره بیشتر بوده و سایز پنجره بزرگتر باشد ضخامت پروفیل های گالوانیزه نیز باید بیشتر شود؛ این ضخامت از ورق ۱ میلیمتر شروع شده و برحسب مورد نیاز تا ضخامت ۲ میلیمتر نیز می رسد. اما ضخامت معمول آن ۱٫۲۵ میلی متر است.

https://www.blogfa.com/Desktop/Default.aspx?r=5744621

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1
  • ایمیل: peyabkav97@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران