سومین کنفرانس بین المللی ژئوتکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۶ تا ۲۸ تیر ۱۳۹۶ توسط و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ترکیه - استانبول برگزار می شود.

با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

فعالیت  در زمینه های  مهندسی ژئو تکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری نیازمند تبادل تجربیات،    نوآوری ها و یافته های جدید علمی است. 
در این راستا کنفرانس های وزین بین المللی با مشارکت اساتید  برجسته جهانی از مراکز  مهم تحقیقاتی (دانشگاه های کالتک، ام ای تی، برکلی، یو سی ال آ و ...) نقش بسیار کلیدی  در انتقال این اطلاعات ارزشمند ایفا می نمایند. بر اساس چنین تفکری  سومین کنفرانس بین المللی ژئو تکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری با هدف برنامه ریزی کلان جهت کاهش ریسک زلزله و ساخت و ساز مطلوب همراه با رعایت اصول معماری کلاسیک و مدرن در شهر های لرزه خیز  دنیا (تهران، استانبول، تبریز،  توکیو، سانفرانسیسکو و ...) اقدام به برگزاری این کنفرانس کرده است.
اطلاعات کلان لرزه ای وابستگی تنگاتنگی بر اوضاع و احوال تاریخی و جغرافیایی مناطقی دارد که لزوما برای همه نواحی و سرزمین ها در طی ادوار  گوناگون گذشته همسان و یکنواخت  نبوده است.
 با در نظر گرفتن چنین تفاوتی اهداف اصلی این کنفرانس عبارت است از:
1-پیش بینی تاثیرات بالقوه زمین لرزه های قوی و نیرومند در مناطق شهری.
2-طراحی ساخت ونگهداری سازه های مهم و کلیدی.
3-برنامه ریزی های استراتژیک برای کاهش ریسک زلزله.
4- استفاده از تکنولوژی های نوین و مدرن جهت افزایش خاصیت ارتجاعی سازه ها در مناطق شهری به منظورکاهش خسارات جانی و مالی به هنگام وقوع زلزله.
5-به صفر رسانیدن احتمال  زیان های جانی ومالی درزلزله هایی با شدت پایین.
6-به حداقل رسانیدن تلفات جانی و مالی در هنگام  رخداد زمین لرزه هایی با شدت میانگین و پایین. مراکز شهری در جمع آوری اطلاعات درمورد زمین لرزه ها نقش اساسی دارند. دانش بشری طی پنج دهه پسین در زمینه مهندسی زلزله، عمران، معماری،  مهندسی لرزه ای شهری و ژئوتکنیک توسعه قابل توجهی داشته  و تغییرات بنیادی را شاهد بوده است. این تخصص ها در نگهداری و حفاظت از جوامع مدنی و ساختگاه های انسانی و کاهش آسیب پذیری در مقابل بلایای طبیعی به ویژه زلزله نقش سازنده ای داشته است. 
7-امروزه در یک جامعه صنعتی و فعال در حال رشدی مانند ایران تاثیر اقتصادی یک زلزله بسیار زیاد است  که میتوان به تاثیراتی مانند تخریب کلی  و یا جزیی ساختمان های کلیدی و تاثیری که این ویرانی بر شرایط حاکم پس از وقوع زلزله می گذارد. به عنوان مثال میتوان به رخداد زمین لرزه های فوجی 11اگوست 2012 منطقه قره  داغ در آذربایجان- ایران اشاره کرد. مشابه این زمین لرزه، زلزله لوما پریتا سال 1989، زمین لرزه 1999 ازمیت ترکیه، زلزله 2001 آلساوادور، 2005 سو ماترای اندونزی و زمین لرزه 2011 فوکویامای ژاپن و به زلزله 2015نپال با بزرگی7.8  که شهر کاتماندو و مناطق اطراف آن را باخاک یکسان کرد.
اساتید، دانشجویان، متخصصین، مهندسین و شرکت ها و پیمانکاران ارزشمند  که به نحوی  درگیر مسایل ساخت و ساز هستند  میتوانند از حاصل تجربیات و نو آوری های  این کنفرانس بزرگ علمی بهره مند گردند.  در نهایت کوشش و اهتمام بر این است تا مجموعه دست آورد های این کنفرانس در استاندارد 2800 لحاظ گردد.

 

با توجه  به تاریخ برگزاری کنفرانس  از تاریخ19 تا 21 ماه مه 2017 این تاریخ مصادف با ایام امتحانات در ایران واوایل ماه مبارک رمضان وتقریبا امکان مسافرت مشارکت کنندگان و دانشجویان عملی نیست  بنا بر این با توجه به استقبال  دانشجویان ، مهندسین ، متخصصین  تاریخ برگزاری به روز های 17  تا 19 جولای 2017 تغییر یافت این تاریخ  پایان ماه مبارک رمضان  و  اتمام ایام  امتحانات در ایران ، اروپا وامریکا   میباشد ، لازم به یاد اوری است این کنفرانس پس از تبادل نظر های طولانی با حمایت دانشگاه استانبول -تکنیک  و اساتید برجسته دانشگاه های  MIT ، Berkeley ، Caltech ,UCLA, Colorado-Boulder ،در محل دانشگاه استانبول تکنیک  برگزار میگردد.

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:شمال به جنوب اتوبان شهید باقری ، نبش 210 غربی (بابامحمدی) ،پلاک 186 ، واحد1 ارسال پیام در واتساپ : 09121504502
  • ایمیل: parviz4@gmail.com
  • تلفن: 77381217-77067550-77080511

آخرین اخبار

درباره ما

بازوي مشاوره جهت كارفرمايان و مديران ارشد جامعه مهندسي ايران